Recept: COTTAGE PIE

03.01.2021

Rychlý recept na COTTAGE PIE. Typický anglický pokrm. 


1) Uvařte a připravte si brambory k přípravě bramborové kaše. Sceděné uvařené brambory smíchejte s mlékem nebo smetanou, máslem, dosolte a dejte stranou.

2) Na rozehřátém oleji zpěníme cibulku. Po chvilce přidáme nakrájený česnek a žampiony. Jakmile jsou osmahnuté, přidáme mleté maso, které nám pustí tuk. Pořádně vařečkou rozmělníme. Maso opečeme do zlatova, přidáme sůl, pepř, majoránku, plechovku nakrájených rajčat, sklenici vody a kostičku masoxu. Oheň ztlumíme na mírně střední sílu a necháme probublat cca dalších 10 - 15 minut. *Můžeme do mixu nyní přidat již nakrájenou a uvařenou mrkev, petržel a hrášek. Dle chuti a preferencí. Nebo zeleninu použijte jako přílohu k hotového jídlu.*Dochutíme solí, pepřem a určitě cukrem

3) Připravte si varné sklo, do kterého vložíte směs masa a pokryjte ji bramborovou kaší. Zakryjte. Do předehřáté trouby umístěte cottage pie na 40 minut a 180C. Na posledních 10 minut sejměte vršek, posypejte strouhaným sýrem a přepněte na gril. Servíruje s vařenou zeleninou (mrkev, hrášek) nebo jen tak. 

EASY! Dobrou chuť!

Jaké ingredience budete potřebovat?

- brambory
- mléko nebo smetanu
- máslo
- sůl, pepř, majoránku, cukr
- olej
- cibuli
- česnek
- žampiony
- sýr ( strouhaný ) 
- mleté maso
- masox


Michelle | EasyJidlo.cz 


Pokračovat do: